آخرین مطالب

تاسیسات الکتریکال و تاسیسات مکانیکال سوله قوسی UBM  (تاسیسات سوله یو بی ام یا تاسیسات سوله UBM)

 

تاسیسات سوله قوسی

 

اجرای تاسیسات سوله  مشتمل بر عملیات مختلفی می شود که اجرای آنها در کنار یکدیگر منجر به تکمیل پروژه مربوط به تاسیسات برقی و مکانیکی می گردد.

یکی از سوالات رایج درمورد نحوه نصب و اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در سوله قوسی UBM ( سوله یو بی ام ) باتوجه به شکل هندسی این سازه می باشد.

لازم به ذکراست که در زمان طراحی و محاسبات سوله قوسی UBM ( سوله یو بی ام ) میزان بارهای وارده بر سازه براساس نوع کابری سوله مدنظر قرار گرفته و محاسبه می شود.

تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را می توان در داخل سازه و به سقف قوسی سوله متصل نمود. جهت اتصال و نصب این تاسیسات از اتصال دهنده های ویژه ای استفاده می شود که از جنس ورق برش خورده گالوانیزه است. این اتصال دهنده ها در زمان مونتاژ پانل های قوسی سوله UBM ( سوله یو بی ام ) بین پانل ها جایگزاری می شوند و به روش نورد سرد به پانل های اصلی سقف متصل می گردنند. شایان ذکر است که دراین روش از هیچگونه پیچ و مهره و یا حتی جوشکاری استفاده نمی گردد.

تاسیسات مکانیکی سوله قوسی (سوله یو بی ام)

تاسیسات مکانیکی سوله قوسی (سوله یو بی ام یا سوله UBM):

از جمله تاسیسات مکانیکی می توان به سیستم گرمایش و سرمایش عمومی سوله بر اساس نیاز و قابلیت تبادل دمایی سازه (نصب ،تجهیز و راه اندازی موتورخانه ، چیلر و پکیج های صنعتی) ، سیستم گرمایش و سرمایش اختصاصی و ویژه ســولـه مـورد نیاز صنایع و کاربری های خاص (سردخانه ها و گرم خانه ها ) ، سیستم تهویه هوای عمومی سازه ای و ماشینی بر اساس نوع کاربری سوله و نصب تاسیسات انتقال آب ، سوخت ، مواد اولیه برای استفاده ماشین آلات مستقر در سوله یو بی ام اشاره کرد.

تاسیسات الکتریکی سوله قوسی (سوله یو بی ام)

تاسیسات الکتریکی سوله قوسی (سوله یو بی ام یا سوله UBM):

از جمله تاسیسات الکتریکی/برقی میتوان  به کابل کشی، سیم کشی، طراحی تابلو برق های مورد نیاز، طراحی نقشه روشنایی سوله های قوسی و اجرای آن طبق نقشه، اجرای سیستم برق رسانی اختصاصی ( تک فاز و سه فاز )جهت استفاده ماشین آلات، نصب و راه اندازی سیستم نورپردازی بدنه بیرونی، نصب و راه اندازی تجهیزات ایمنی و نصب تابلو های برق و تابلوهای فرمان با تجهیزات استاندارد ، نصب و راه اندازی تجهیزات و دوربین های مدار بسته ، نصب و راه اندازی سیستم های مخابراتی و ارتباطی با سیم و بدون سیمو …. اشاره کرد.انتخاب نوع چراغ ها در اجرای تاسیسات برق سوله  به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی سوله ها به چراغ های با شار نوری بالا و زاویه تابش رو به پایین نیاز دارند که با توجه به موقعیت و کاربرد سوله UBM باید از انواع لامپ های سدیمی استفاده کرد. همچنین ارتفاع سوله یو بی ام از دیگر مسائل تاثیر گذار در انتخاب نوع لامپ ها در اجرای روشنایی سوله UBM می باشد

تاسیسات الکتریکال و تاسیسات مکانیکال سوله قوسی UBM ( یو بی ام )
سوله تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
قوسی سوله تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
سوله های قوسی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
یو بی ام تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
UBM تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
سوله تاسیسات
UBM تاسیسات
یو بی ام تاسیسات
ubm سوله تاسیسات
سوله های قوسی تاسیسات
سوله های یو بی ام تاسیسات
قوسی سوله الکتریکال و مکانیکال
یو بی ام الکتریکال و مکانیکال
سقف قوسی تاسیسات
سقف یو بی ام مکانیکال و الکتریکال
سقف UBM مکانیکال و الکتریکال
سقف سوله های قوسی تاسیسات